More

    Mindy Kaling, aproape de nerecunoscut după o slăbire importantă: a vorbit despre dieta folosită

    Mindy Kaling vorbește despre schimbările în imaginea corporală și atitudinea față de sănătate

    Cariera și experiențele din televiziune

    Mindy Kaling, actrița cunoscută pentru rolul Kelly Kapoor în serialul „The Office”, a discutat recent despre evoluția sa personală legată de aspectul fizic și sănătate. În debutul carierei, experiențele pe platourile de filmare au reprezentat un punct important, însă nu fără provocări. Kaling a amintit un moment dificil din tinerețe când un comentariu al unui scenarist privind greutatea personajului său a avut un impact profund asupra ei.

    După ce a părăsit „The Office” în 2012, Kaling și-a consolidat poziția în industria de televiziune și literatură, fiind creatoarea serialelor „The Mindy Project”, „The Sex Lives of College Girls” și „Never Have I Ever”, precum și autoarea a trei cărți apreciate.

    Schimbarea perspectivei asupra sănătății

    De-a lungul timpului, actrița a vorbit deschis despre depășirea insecurităților legate de imaginea corporală, schimbându-și abordarea asupra alimentației și stilului de viață. Recent, Mindy Kaling a precizat că transformările sale fizice nu au fost motivate de aspectul estetic, ci de preocupări legate de sănătate:

    „Când eram mai tânără, voiam să slăbesc din motive de vanitate. Acum vreau să slăbesc sau am slăbit pentru că îmi doresc să previn probleme precum diabetul. Am cazuri în familie, pe ambele părți, și încercarea de a evita astfel de lucruri cred că mă va ajuta să trăiesc mai mult, iar acesta este obiectivul meu.”

    Diete restrictive și noua abordare echilibrată

    În 2015, Mindy Kaling a urmat o dietă exclusivă pe bază de sucuri timp de trei săptămâni, înaintea filmărilor unui episod din „The Mindy Project” în care urma să apară James Franco. Actrița a explicat la acea vreme:

    „James Franco urma să apară în serial și aveam multe scene împreună… Nu voiam să simtă pe platou micile mele imperfecțiuni.”

    Într-un interviu din 2022 pentru „Today”, Kaling a mărturisit că obișnuia să își restricționeze sever alimentația înaintea evenimentelor importante:

    „Dacă era un eveniment de premiere… eram genul de persoană care spunea: «Trebuie să nu mai mănânc anumite lucruri sau, cu șase săptămâni înainte, voi trăi doar cu sucuri».”

    În prezent, actrița susține că a renunțat la dietele drastice și a adoptat o abordare bazată pe moderație:

    „Nu o să încetez niciodată să fiu o gurmandă. Nu voi fi niciodată genul de persoană care mănâncă doar spanac și somon în fiecare zi. Acum, pentru prima dată în viața mea, încerc moderația și îmi place.”

    Aceste declarații evidențiază transformările Mindy Kaling în felul în care se raportează la propria sănătate și imagine, punând accent pe prevenție și echilibru.

    Citeste articol integral

    Sursa & Foto Credit- „www.cancan.ro”

    Ultimele Stiri

    Articole asemanatoare